Z badań przeprowadzonych przez Czopika

Z badań przeprowadzonych przez Czopika w Klinice Ortopedycznej II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie wynika, że oświadczenie chorego, poparte bardzo prymitywną symulacją wystarcza do natychmiastowego uzyskania wielomiesięcznego zwolnienia, a nawet renty z powodu bólu krzyża! Co więcej, zastraszeni własną niewiedzą lekarze w wielu przypadkach zlecają wiele równie kosztownych, co zbędnych badań dodatkowych oraz konsultacji. Nierzadko lekarz czyni to pod presją (także szantażem) pacjenta. Zbędne zwolnienia chorobowe, badania pomocnicze i konsultacje utwierdzają chorych z urojenia o ciężkości choroby i powodują powstawanie bólów krzyża o podłożu psychicznym, a oszustom dają potężny materiał dowodowy symulowanej choroby! Nie bez znaczenia w tym wszystkim jest także spadek autorytetu lekarza w naszym kraju spowodowany niesłychaną pauperyzacją ludzi tego zawodu, jak też pokorną uległością władz służby zdrowia wszystkich szczebli przed skargami i donosami pacjentów .

Dużo szkód przynoszą równie obszerne, co bezsensowne opisy badań radiologicznych wydawane do ręki pacjentom, a następnie czytane i interpretowane przez lekarzy nie mających wystarczającej wiedzy specjalistycznej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>